בריכות שחייה MASTER POOLS - פעילויות ספורטיביות בבריכה שכל אחד יכול לעשות

פעילויות ספורטיביות בבריכה שכל אחד יכול לעשות

החלטתן להכין את הגוף לקראת הקיץ ולשלב באורח החיים שלכם פעילות ספורטיבית? כל הכבוד! זוהי החלטה מבורכת שתשמור על בריאותכן. ישנן אינספור אפשרויות לביצוע פעילות גופנית לנשים ופעילות גופנית לנשים בהריון, אבל הדרך הטובה והמומלצת ביותר היא התעמלות במים.
 
המים ידועים בתכונות המרגיעות ואף המרפאות שלהם, מעבר לכך חשוב לציין כי צפיפות המים גדולה בהרבה מצפיפות האוויר, ולכן כשהגוף שקוע במים בזמן הפעילות הגופנית, לחץ המים גדל מה שתורם להתייעלות של מערכת הנשימה, לחיזוק צפיפות העצמות, הגברת זרימת הדם ושמירה על גמישות השרירים. בנוסף, פעילות גופנית במים מקלה על נשים הסובלות מכאבי פרקים או מהזעת יתר ונמנעות מלהתאמן. אז קדימה, איך מתחילים?
  1. בצעדים קטנים בדרך להצלחה הגדולה
היכנסו לבריכה, תתרגלו לטמפרטורת המים ותתחילו בצעדים קטנים להרגיל את הגוף לעבור לתנועות בקצב אחר לגמרי. תרגלו 'הליכת מים' לאורך הבריכה תוך הרמת הרגליים מהקרקעית וגריפת מים. בהמשך מומלץ בחום להעלות או להוריד את הקצב, כמובן בהתאם לעוצמת האימון שאנחנו רוצות. 
  1. טבילת אש
תרגיל טבילת האש עובד בעצם על שרירי הגב, החזה היד האחורית והכתפיים. כדי לבצע אותו יש להניח את כפות הידיים על שפת הבריכה, להרים את הגוף באיטיות למעלה, ליישר את הידיים ולהישאר באותה התנוחה למשך כ-10 שניות. במהלך התרגיל שמרו על המרפקים קרובים לגופכן, כופפו אותן לכדי זווית של 90 מעלות ושמרו לא לגעת עם כפות הרגלים ברצפת הבריכה, כדי לשמור על אפקטיביות יש לבצע את התרגיל כ-10 פעמים.
  1. גם לנשים בהריון מותר!
ישנם מיתוסים רבים לגבי פעילות גופנית לנשים בהריון, יש הטוענים כי פעילות גופנית לנשים בהריון פחות מומלצת ויש כאלה שאפילו ממליצים עליה כל עוד היא נעשית במסגרת גבול היכולת של ההרה. למעשה, שחייה היא דרך אידיאלית לשמור על כושר גם בזמן ההיריון.

משקל הגוף נישא על ידי המים, השרירים פועלים ללא הפעלת כובד על הגוף, מה גם ששחייה ידועה כפעילות גופנית לנשים בהריון בגלל שהיא ממריצה את מחזור הדם, מחזקת את השרירים ומפתחת סיבולת לב ריאה.
 
בנוסף ישנם עוד עשרות תרגילים שנשים בהריון יכולות לבצע מתחת למים, הכל כמובן צריך להתבצע במקום מסודר ותחת השגחה מקצועית. פעילות גופנית לנשים בהריון מעניקה יתרונות רבים החל מחיזוק שריר האגן שעשוי לסייע להמשך הריון תקין וללידה מוצלחת ועד לחיזוק שרירי החזה המעניקים להרה יציבות במהלך ההיריון וגם תורמים לזרימת חלב ומניעת בעיות בהנקה.
 
חשוב לשמור על כללי זהירות ולכן, הפעילות מומלצת החל מהטרימסטר השני, לאחר התבססות ההיריון יש להימנע ממאמץ יתר, הרי ממילא בזמן ההיריון מערכות הגוף עובדות בעומס יתר ולכן, אין צורך להתאמן עד קצה גבול היכולת וכדאי ליהנות מהתחושה הנעימה שאימון במים משרה דווקא בתקופה כל כך אינטנסיבית כמו הריון.
 
אימון במים הוא קודם כל כיף גדול, אימון ספורטיבי ומרגיע, מי שאוהבת לשחות תתחבר מאוד לתרגילים, אבל גם מי שפחות אוהבת עדיין יכולה למצוא את עצמה בבריכה וזאת משום שרמת הקושי בבריכה יותר נמוכה ואפשר לבצע מגוון תרגילים.