כמה עולה בריכת פיברגלס ביתית? - המדריך שלנו יעשה לך סדר | מאסטר פולס

כמה עולה בריכת פיברגלס ביתית?

בריכה ביתית היא החלום של אנשים רבים. לא כל אחד יכול להגשים אותו ומן הסתם הוא שמור למי שיכול לעמוד בהוצאה הכלכלית אך עוד לפני זה - הבריכה הביתית מתאימה למי שמתגורר בבית פרטי שיש בו שטח רחב ידיים.
התקנה של בריכת שחייה גדולה דורשת לא מעט משאבים ועבודות הכנה וחשוב מאד לעשות את כל מה שצריך מבעוד מועד, כלומר לפני שמתחילים בעבודות הלכה למעשה. כיום ידוע שבריכות פיברגלס הן הבריכות האיכותיות והעמידות ביותר - אלה שהכי מתאימות כבריכות שחייה פרטיות בחצרות הבתים.

אחד המשתנים החשובים ביותר שצריך לחשוב עליו ולקחת בחשבון הוא הנושא של מחיר הבריכה.
אין מדובר בסכום אחיד, שכן התקנת הבריכה כוללת כמה וכמה שלבים וגם לא מעט פריטים ואביזרים נוספים שצריך לדעת עליהם ולחשוב עליהם קודם לעבודות עצמן:
  • ייעוץ עם איש מקצוע שיש לו בקיאות וניסיון בתחום וצריך להגיע אל הבית כדי לתת את ההמלצות המקצועיות שלו.
  • בחירת הדגם של הבריכה - מידות ועומק.
  • האם יתווספו אלמנטים של עיצוב כמו למשל אריחי פסיפס שיהפכו את הבריכה ליפה ומיוחדת.
  • התקנת אביזרים נוספים שיש להם תפקיד נלווה והכרחי - משאבות לניקוי, אביזרי חימום, משחקים, מתלים למגבות ולבגדים ועוד
  • כיסוי לבריכה - על מנת לשמור עליה הן ממזיקים או חרקים והן על מנת שילדים לא יוכלו להיכנס אליה ללא רשות או ללא השגחת מבוגר.
מחיר הבריכה בדרך כלל יהיה הסכום ששילם בעל הבית עבור מה שהוזכר, אך הרכישות והעבודות צריכות להתבצע בסדר מסוים ולא בעת ובעונה אחת.
אמנם ההתקנה של בריכת הפיברגלס לא אורכת הרבה זמן כיום, ברוב המקרים מדובר על פרק זמן של כשבועיים מהיום שבו מתחילות העבודות ועד שהבריכה מוכנה לשימוש - אבל צריך לדעת בדיוק לפני מה עומדים וכך לקבל את הערכת המחיר הנכונה והמדויקת ביותר.

איך נקבע מחיר התקנת הבריכה?

כאמור, יש כמה וכמה שלבים עד שמתחילות העבודות עצמן והרבה מהן תלוי בסוג הקרקע והגינה.
צריך להגיע עם כלי עבודה מקצועיים על מנת לוודא שניתן לחפור באדמה, שאין מכשולים או מפגעים שעלולים להפריע לעבודות או שלא מונחים קווי תקשורת שאסור לגעת בהם.
צריך לתכנן את החפירות, להביא את כלי העבודה הדרושים, ליישר את הקרקע ולבצע את כל עבודות התשתית והבסיס שעליהן תתבסס הבריכה לאחר מכן.
חלק מהעבודות הראשוניות אמנם לא קשורות להתקנה הפיזית של הבריכה עצמה, שכן דרושה לא מעט הכנה לשם כך. יחד עם זאת חייבים לקחת בחשבון שבמדובר בעבודות הכנה שהמחיר שלהן יהיה מגולם בסופו של דבר במחיר הכולל ואי אפשר להתקין את הבריכה בלעדיהן.
דבר שחשוב לדעת הוא שאיש המקצוע שבו בוחרים להקמת הבריכה מ-א' ועד ת' הוא זה שיהיה נוכח גם בעת החפירות, פינוי הקרקע והיישור שלה על פי מידות הבריכה וצריך לקחת בחשבון, כמובן, גם את התשלום על העבודה שלו.

 

ומה בנוגע לעיצוב הבריכה?

כאמור - יש אנשים שלא די להם בהתקנת הבריכה עצמה וזהו. חשוב להם להתייחס לכל פרט ופרט. הם רוצים שסביבת הבריכה תהיה ותיראה אחידה מבחינת סגנון העיצוב של שאר חלקי הבית, הם רוצים לעצב את הבריכה באופן אישי כדי שיהיה מותאם ומתאים להם והם לא יתפשרו על בחירה של שום אלמנט שישפיע בסופו של דבר על איך שהבריכה תיראה. כאן השמיים הם הגבול - תוספת של מקפצה, מזרקה של מים, הוספת מדרגות או מעקה ועוד.

כל אלמנט כזה משפיע גם הוא על המחיר וחשוב לדעת על כך מראש. יש מי שיבחר בריכה בעלת מידות קבועות ויש מי שיעדיף התאמה אישית של הבריכה לגודל הגינה. לכל לקוח תהיינה ההעדפות שלו ועל בסיס כל מה שייקח חלק בבריכה ובהתקנה שלה - ייקבע המחיר הסופי. אין ספק שהמחיר לא יהיה נמוך אבל כאשר בוחנים את התמורה שמקבלים - אין ספק שזה יהיה שווה מאד ואיכות החיים תהיה משודרגת בכמה רמות.

בריכת שחייה פרטית היא שדרוג אמיתי לאיכות החיים וגם הגשמת חלום של לא מעט אנשים. מי שגר בבית פרטי עם גינה גדולה והממון מצוי בכיסו - אין ספק שיכול להפוך את החלום למציאות וליהנות מהיתרונות של בריכה פרטית.

תרצו לקרוא מאמרים נוספים?