בריכת פיברגלס או בריכת שחיה מבטון - מה עדיף? | מאסטרפולס

האם בריכת שחיה מפיברגלס עדיפה על בריכת שחיה מבטון?

מי שמחליט להתקין בריכה פרטית בחצר הבית שלו לבטח עושה את זה על מנת לשדרג את איכות החיים ולהוסיף עבורו ועברו בני המשפחה או האורחים שלו אלמנט של בילוי והנאה. מכיוון שבישראל מזג האוויר באביב ובקיץ חם במיוחד - אין ספק שבריכת שחייה פרטית בחצר הבית עשויה להיות פתרון לא פחות ממעולה שאכן ישדרג את הבילוי בבית ואפשר יהיה להעביר בה לא מעט זמן בכיף והנאה. איך יודעים איזו בריכה לבחור? איך אפשר להחליט מה הכי מתאים וכדאי?
כיום יש שני סוגים של בריכות שנחשבים למובילים והאיכותיים ביותר - בריכות העשויות מפיברגלס ובריכות העשויות מבטון. מכיוון שמדובר בשני סוגים שונים שלכל אחד התכונות שלו - אפשר למנות יתרונות וחסרות עבור כל אחד מהם וכך כל אדם שמחליט להתקין בריכה יוכל לעשות את השיקולים שלו ולהחליט מה שהכי מתאים לו ולצרכים שלו. חשוב מאד להקדיש לא מעט זמן לבחינה מדוקדקת ומעמיקה של שני הסוגים, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום ולהתרשם מבריכות מותקנות שכבר נמצאות בשימוש.

מה צריך לדעת על בריכות העשויות מפיברגלס?

בריכת פיברגלס ביתית נחשבת כיום למבוקשת מאד ולא בכדי. הפיברגלס הוא חומר גלם מעולה, אפשר לבנות בעזרתו שלל בריכות שחייה בכל גודל או צורה והיתרון הגדול ביותר שלו הוא גמישות החומר. גמישות זו באה לידי ביטוי בתזוזות שעלולות לקרות בקרקע - תזוזות שלא ישפיעו על הפיברגלס עצמו ועל הבריכה. בנוסף לכך - במידה ויחליטו בני המשפחה לעבור לגור בבית אחר - אפשר לנתק את בריכת הפיברגלס ממקומה ולקחת אותה אל החצר של הבית החדש. אין ספק שמדובר ביתרון גדול מאד.
כיום בריכות הפיברגלס יכולות להיות יפות ומעוצבות כך שבעל הבית יכול גם לעצב באופן אישי ולשלב אמירה עיצובית אישית במראה של הבריכה. אפשר לשלב גם תאורת לד לבריכה, מה שיהפוך את אזור הרחצה כולו לייחודי, מקורי ויפה במיוחד. כאשר יתארחו חברים או מכרים - אפשר יהיה להציע להם בילוי בבריכה, מה שלבטח יתקבל בשמחה גדולה ורצון להעביר את הזמן ביחד בנעימים. גם בבריכות הפיברגלס ניתן לשלב מעקה ליד, מדרך רגל לכניסה הדרגתית למים ובחירה אישית של העומק המקסימלי של הבריכה.

אילו תכונות יש לבריכות העשויות מבטון?

אין ספק שבטון הוא חומר הגלם החזק ביותר כיום בעולם הבנייה. ככזה - גם בריכה העשויה ממנו תהיה חזקה ואיכותית ביותר, עמידה ותחזיק מעמד הרבה מאד שנים. לא בכדי עד היום נחשבות בריכות בטון למבוקשות מאד, שכן השימוש בבטון מוכר ויעיל ומלאכת בניית הבריכה לא אורכת הרבה מאד זמן. גם בעזרת הבטון אפשר לעצב ולתכנן את הבריכה באופן אישי כך שתתאים בדיוק למידות של הגינה ולצרכים של כל בני המשפחה וכך היא תספק לא מעט זמן ל בילוי, הנאה וכיף.
כאשר מדברים כיום על בריכה לחצר ברוב המקרים תהיה הכוונה לבריכה העשויה מבטון, שכן עד כה אלה היו הבריכות הנפוצות ביותר. אמנם כיום גם הפיברגלס מהווה תחלופה טובה מאד אבל מי ששומר על שמרנות לא יחשוב פעמיים ויזמין בריכה העשויה מבטון. באופן גורף ניתן לומר שלבריכות העשויות מבטון יש שני חסרונות בולטים אך לא כאלה שיגרמו לביקוש חומר גלם אחר - האחד הוא פגיעה שעלולה לקרות בבריכה בעת תזוזות של הקרקע והשני הוא שלא ניתן להעביר את הבריכה ממקום למקום.

איך בוחרים את הבריכה המתאימה ביותר?

כאשר מחליטים להתקין בריכת שחייה פרטית בגינה של הבית צריך לקחת בחשבון שלל משתנים ותכונות כמו אלה שפורטו כאן. רק כך אפשר לקבל את ההחלטה הנכונה. כדאי להתייעץ עם מי שבעבר התקין בריכה בעצמו אך לקחת בחשבון שמה שהיה נכון לאדם אחד לא בהכרח יהיה נכון גם עבור אנשים אחרים. להתאמה האישית יש חשיבות גבוהה מאד ורק לאחר בחינת כל הפרמטרים בכובד ראש אפשר וכדאי להחליט מה יהיה הכי מתאים ובהתאם לכך לצאת לדרך. בריכה שמתאימה לטעם האישי והצרכים של בני המשפחה ללא ספק תשרת אותם נאמנה.