פתרונות הצללה בבריכה בתקופת הקיץ | מאסטר פולס
למי שיש בית פרטי עם חצר או גינה יודע שאחד האתגרים הגדולים ביותר הוא מציאת פתרון ההצללה המתאים ביותר לגינה. בישראל קשה מאד, עד בלתי אפשרי לבלות בגינה בחודשי הקיץ בלי הצללה נאותה וזה עלול להיות אפילו מסוכן.
על מנת למצוא את פתרון ההצללה המתאים ביותר צריך לקחת בחשבון לא פרמטרים ותכונות הקשורים לגינה וכך להביא לידי כך שהגינה תהיה מוצלת בצורה הטובה ביותר.

נושא ההצללה מקבל חשיבות גבוהה הרבה יותר כאשר בגינה מותקנת בריכת פיברגלס. אמנם השמש מחממת את המים שבבריכה אך אין זה נעים לשהות בבריכה תחת השמש הקופחת וחשוב מאד שאמצעי ההצללה שבוחרים יתאים גם לבריכה או לסביבה שקרובה לבריכה. אחד הפתרונות הנפוצים והמבוקשים ביותר כיום הוא פרגולות שניתן להשיג ולהתקין בדגמים רבים וכאלה העשויות מחומרי גלם שונים. כך מתאימות הפרגולות לשלל שימושים וייעודים.

חמישה טיפים בבחירת פתרונות הצללה לבריכה הביתית שלך בתקופת הקיץ

להלן כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחנים את האפשרות של התקנת פרגולה:

  • מידות הגינה – חשוב לבדוק היטב את מידות הגינה ואת הצורה שלה כדי להתאים את הסוכך המתאים ביותר.
     
  • כאשר מדובר על אמצעי הצללה המיועד עבור בריכות פיברגלס חשוב לבחור בכזה שעשוי מחומר גלם שיכול להיות בשימוש בסביבה של מים או לחות.
     
  • כאשר מתייעצים עם מומחה בתחום של הקמת בריכות שחייה חשוב שהוא יידע שיש כוונה ורצון גם למצוא אמצעי הצללה שיתאים לבריכה עצמה, מפני שלפעמים אפשר לקחת בחשבון את המיקום של העמודים של הפרגולה כבר בשלבי התכנון הראשוניים.

אילו סוגים של אמצעי הצללה קיימים כיום?

עולם עיצוב הגינה והנוף הוא עולם עשיר, מעניין ומגוון. הרבה אלמנטים קיימים בו וניתן לבחור מהם את אלה שיתאימו לכל גינה או חצר, לכל בריכת שחייה פרטית ולכל שהות נעימה על פי הדרישות, הצרכים, הרצונות או ההעדפות של בני המשפחה. הנה רשימה חלקית בלבד של אפשרויות ההצללה הקיימות כיום ושממנה ניתן לבחור את זאת או את אלה המתאימות לכל גינה:

רעפים - במגוון דגמים או צבעים.

סוככים – סוגים שונים העשויים מחומרי גלם שונים ומיועדים לכל מקום בסביבת הבית או החצר.

פרגולה – מעץ, במבוק או אלומיניום, הן יכולות להיות ניידות או קבועות, כאלה שניתן לפתוח ולסגור או בעלות מצב אחד בלבד.

פתרונות הצללה בהתאמה אישית – מידות אישיות, שילוב של חומרי גלם או צבעים על פי ההעדפות של הלקוח.

איך לבחור את אמצעי ההצללה המתאים ביותר?

מי שלא בקיא בתחום של אמצעי הצללה מומלץ שיקבל ייעוץ מקצועי ממי שמכיר את התחום ועוסק בו על בסיס קבוע. ממנו אפשר יהיה לקבל חוות דעת בנוגע לחצר הספציפית.
רוב אנשי המקצוע לא נותנים ייעוץ כללי אלא מגיעים אל הבית של הלקוח כדי לראות דרך העיניים המקצועיות שלהם את המקום, הגודל, סוג הקרקע או הרצפה המותקנות בגינה ומציעים את ההצעות המתאימות ביותר על פי תנאי השטח שהם רואים.

לאחר שאיש המקצוע ייתן את חוות דעתו המקצועית אפשר יהיה לצאת לדרך עם הפרויקט ולהזמין את אמצעי ההצללה הכי מתאים, שבזכותו השהות בבריכה ובגינה תהיה נעימה הרבה יותר, יהיה זה אמצעי הצללה שיהיה עמיד ויחזיק מעמד למשך הרבה מאד זמן ואפשר יהיה להפיק את המירב מהגינה בזכותו.

כאשר משקיעים את הזמן, תשומת הלב והמחשבה הדרושים לשם הבחירה – ללא ספק מגיעים לבסוף את הבחירה הנכונה ביותר המבוססת על ייעוץ וידע שרוכשים עם הזמן.

למאמרים נוספים: