המדריך המקיף ביותר לבניית בריכה ביתית | מאטסר פולס
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים שמתגוררים בבתים פרטיים מחליטים לבנות בריכות שחייה פרטיות. בשל הביקוש הרב אכן יש מענה והיצע ואפשר לבחור מתוך כמה וכמה סוגים של בריכות שתהיינה מתאימות לכל שימוש.
בתחום זה, של בניית בריכה ביתית יש חשיבות עצומה להתאמה אישית לגינה עצמה ולדרישות של כל משפחה ומשפחה ולכן אין כאן עניין של השלכה בין לקוח ללקוח.
כל מי שמעוניין להתקין בריכה ביתי בגינה של הבית שלו חייב להתאים אותה באופן אישי לצרכים שלו ולנתונים של הגינה.

בניית בריכות שחייה - המדריך המלא

מאיזה חומר גלם בונים בריכות שחייה ביתיות כיום?

חומר הגלם המומלץ ביותר כיום לצורך בניית בריכה ביתית הוא הפיברגלס.
יש לו יתרונות רבים והוא עולה באיכותו לאין שיעור על חומרי גלם אחרים כמו בטון או אינטקס.

להלן רק חלק מהיתרונות הרבים שמציע הפיברגלס:
 • בנייה של בריכת פיברגלס לא אורכת זמן רב. תוך עשרה ימים או שבועיים עשויה הבריכה להיות בנויה ומוכנה לשימוש של בני המשפחה.
   
 • במידה ועוברים דירה - אפשר לנייד את הבריכה לבית החדש. אין מדובר בהתקנה חד פעמית שלא ניתן לעשות בה שינויים.
   
 • כאשר מבצעים חפיר בקרקע של הגינה - לעיתים עם הזמן חלים שינויים שעלולים לבוא לידי ביטוי בתנודות בקרקע. בעוד בריכות שחייה העשויות מבטון עלולות להיסדק - הרי שהפיברגלס לא יאפשר זאת והבריכה תישאר במקומה ללא כל שינוי.
   
 • בריכות שחייה פיברגלס ניתנות לעיצוב מרהיב על ידי תוספות שונות כמו אבני פסיפס או הוספת צבעים שונים. כך אפשר להפוך את סביבת הבריכה למהודרת ומיוחדת במינה.
   
 • כפי שניתן להבין - לא בכדי הפיברגלס הוא חומר הגלם המבוקש והנפוץ ביותר כיום לצורך הקמת בריכה פרטית בחצר הבית. היתרונות שלו חשובים מאד ובזכותם אנשים רבים מבינים שבריכה אישית לא נמצאת מחוץ להישג ידם.

איך הופכים את סביבת הבריכה ליפה, מעוצבת וייחודית?

כיום קל מאד להפוך את הגינה ואת סביבת הבריכה לנוחה מאד לשימוש וכמובן למעוצבת ויפה.
מי שמחפש רעיונות לשדרוג עשוי לחשוב על הרעיונות הבאים: 
 • חימום הבריכה - אפשר כיום גם להציב אמצעי קירוי וגם לחמם את המים על מנת שאפשר יהיה לעשות שימוש בבריכה גם בעונות הסתיו והחורף.
   
 • התקנת מדרך רגל ומאחז יד - הכניסה לבריכה והיציאה ממנה צריכות להיות מתאימות עבור מי שיעשה שימוש בבריכה. כאשר יש מדרגות או כניסה מדורגת קל יותר להתרגל למים ולא לקפוץ ישר למים עמוקים מדי.
   
 • תאורת לד לבריכה - אין כמו אווירה מדהימה שמספקת תאורה תת מימית בצבעים שונים. המים הופכים לצבעוניים ומיוחדים ובערב נצבע אזור הבריכה כולו בגוונים מרהיבים.
   
 • כאשר תהליך של תכנון בריכה לוקח בחשבון את כל הפרמטרים האלה - אפשר לתכנן ולעצב בריכה שתהיה בדיוק מה שדרוש בבית, בחצר ועבור בני המשפחה.
  אי אפשר יהיה לעמוד בפיתוי וכל מי שיבקר בבית ישמח מאד לקפוץ למים ולהשתכשך בהם. הבריכה תהפוך במהירה למוקד הפעילות והבילוי של בני המשפחה עם או בלי חברים ומכרים נוספים. כבר לא יהיה צורך לנסוע לבריכה ציבורית רחוקה וצפופה אלא ליהנות משחייה מרעננת בחצר של הבית.
חשוב מאוד לדעת שלא מומלץ לקבל החלטות הקשורות בהקמת בריכה ללא קבלת ייעוץ ממי שנחשב למומחה בתחום ובעל ניסיון בהקמת בריכות.
גם אם כבר התקבלה ההחלטה לבנות בריכה העשויה מפיברגלס - כדאי מאד להזמין איש מקצוע לגינה, שיראה דרך העיניים המקצועיות שלו את מה שיש לעשות ואיך יהיה הכי נכון ומתאים לבצע את העבודות. אפשר יהיה לקבל ממנו המלצות אישיות שלא מתאימות לכל אחד וכך לוודא שתתקבל הבריכה המושלמת.

אנשים רבים כבר התקינו בריכות מפיברגלס והם נהנים מהן עד מאוד. אי אפשר להתווכח עם היתרונות הרבים של חומר גלם זה ובחירה בחומר גלם אחר עלולה להתברר כטעות, שכן התכונות של החומרי הגלם האחרים אינן חיוביות ומיטיבות כמו אלה של הפיברגלס.

לאחר פגישה עם איש המקצוע הוא ייתן את ההמלצות וחוות הדעת המקצועית שלו מה כדאי שיהיו שלבי העבודה ולאחר הסכמות בינו לבין הלקוח - תוכלנה העבודות לצאת לדרך.

מה דורש תהליך הקמת בריכה ביתית?

מתי נוכל ליהנות מהבריכה הפרטית שבנינו?

כאמור, בזכות השימוש בפיברגלס הקמת הגינה הופכת למשימה שאורכת לפחות מספר ימים אך לא מדובר בפרק זמן ארוך מדי.

לאחר ביצוע החפיר והכנת הקרקע (שאלה בעצם השלבים שאורכים זמן רב) הבריכה עצמה תוכל להיות מוכנה לשימוש בדרך כלל תוך פרק זמן של כשבוע או עשרה ימים, כתלות בגודל ובמידות שלה. בריכות שמתוכננות להיות גדולות יותר כמובן שייקח יותר זמן לבנות ולהקים אך ההמתנה תהיה כדאית ומשתלמת.

כאשר הבריכה תהיה מוכנה אפשר יהיה למלא בה מים ולחבר אליה את אביזרי הניקוי, הסינון, החימום או כל האביזרים האחרים שאמורים להפוך את השהות במים לנעימה וקלה. אין ספק שיורגש מיד שדרוג לא פחות ממדהים באיכות החיים של בני המשפחה כולם.

למאמרים נוספים בנושא: