אילו פתרונות קירוי מוצעים כיום עבור בריכות שחייה? - masterpools

אילו פתרונות קירוי מוצעים כיום עבור בריכות שחייה?

בנייה של בריכת שחייה ביתית בחצר של בית פרטי או וילה היא שדרוג אמיתי לאיכות החיים בבית עבור כל בני המשפחה. מדובר בתהליך שצריך לבצע בו כמה וכמה שלבים – כמו תכנון מדוקדק של גודל ומידות הבריכה, בחירת העומק, העיצוב שלה על מנת שתהיה דומה לסגנון העיצובי של שאר אזורי הבית וכמובן בחירה של אביזרים נוספים שקשורים לאזור הרחצה.

לא מוותרים על אמצעי קירוי!

ישראל ידועה בהיותה מדינה חמה מאד שבקיץ בלתי אפשר לשבת תלת קרני השמש היוקדות. גם כשחם ומחליטים לשחות בבריכה – חייבים שיהיה קירוי כלשהו על מנת להגן מהמתרחצים והשוהים באזור מפני השמש הישירה. אין זה נעים כלל וכלל לשהות בשמש, מה גם שמדובר בעניין מסוכן עד מאד לעור הגוף. לכן – אין די כיום בבניית הבריכה בלבד וחשוב להקדיש מחשבה, זמן ותשומת לב לבחירת פתרון הקירוי שיהיה הכי מתאים לגינה ולאזור הבריכה. אילו פתרונות קירוי קיימים כיום? להלן סקירה קצרה של חלקם:
  • פרגולה או אמצעי קירוי קבוע – מדובר על מה שיהפוך לחלק בלתי נפרד מהגינה כולה. אפשר לבחור בין אמצעי כזה שיהיה קבוע ואי אפשר יהיה לעשות בו שינויים או בכזה שאפשר להרכיב או להסיר ממנו את הקירוי עצמו.
  • אמצעי קירוי ידני – ישנם ימים שבהם בכל זאת מזג האוויר נעים ואפשר לשהות בשמש ללא חשש או תחושה לא נעימה. בימים כאלה לא חייבים להיות תחת הקירוי ואפשר להחליט על הרכבה או הסרה שלו באופן ידני.
  • קירוי חשמלי אוטומטי – עולם הקדמה והטכנולוגיה הגיע לתחום של פתרונות קירוי לבריכות שחיית פרטיות. מנוע הידראולי, כזה המופעל על ידי שלט רחוק או כזה שנסגר ונפתח על ידי לחיצת כפתור – כל אלה אפשריים במידה ותנאי השטח של סביבת הבריכה מתאימים להתקנת הציוד הדרוש.
  • קירוי מודולרי – כאשר מותקנת בחצר בריכת שחייה גדולה – אפשר לבחור שחלק ממנה יהיה מקורה וחלק יהיה חשוף. אפשר להחליט גם על החלטה של מי ששוהה בבריכה איך הוא רוצה שיהיו ממוקמות קורות אמצעי הקירוי על פי מזג האוויר או מיקום השמש.
  • חומרי גלם אטומים או שקופים – יש אמצעי קירוי לבריכת שחייה שעשויים מחומרי גלם אטומים או שקופים. בתכנון ובחירה נכונים של ההעדפות האישיות אפשר ליצור אווירה ייחודית בסביבת הבריכה שמתבססת על תנאי מזג האוויר בכל זמן נתון.

איך בוחרים מתוך המבחר הגדול של פתרונות קירוי?

בתחום זה – אין ספק שיש חשיבות גבוהה מאד להתייעצות עם איש מקצוע שיגיע למקום, יראה את הבריכה המדוברת וכמובן את כל אזור החצר ויידע להמליץ בדיוק איך יהיה הכי נכון לתכנן את אמצעי הקירוי. אין מדובר אך ורק בבריכה ומי שחשוב לו נושא העיצוב יצטרך להכניס גם את זה למשוואה, שכן האמצעי שייבחר כפתרון קירוי יצטרך להתאים לסגנון העיצובי בשאר חלקי הבית והגינה וצריך שיהיה נוח לעבוד איתו ולתפעל אותו. מומלץ מאד שלא לקחת החלטה כזאת באופן עצמאי אלא לקבל חוות דעת מקצועית ממי שמנוסה בתחום ובקיא בו.

אמצעי קירוי יעיל – שדרוג לחוויית השחייה בבריכה

אנשים ממתינים בקוצר רוח לסיום שלב ההתקנה והבנייה של הבריכה בגינה אך שוכחים לפעמים להקדיש תשומת לב לנושאים היקפיים שיש בהם חשיבות גבוהה מאד. יהיה זה בלתי אפשרי לבלות וליהנות בבריכה בימי הקיץ ללא אמצעי קירוי שאפשר יהיה לבחור אם לעשות בו שימוש או שלא יהיה בו צורך. למרות המים הקרירים ולמרות תחושת הצינון וההתרעננות שיעניקו המים – אי אפשר יהיה לשהות בבריכה במשך הרבה זמן בשל חשיפתה הישירה לשמש החמה המאפיינת את הקיץ הישראלי.

בילוי מושלם בבריכה מתחיל במחשבה מקיפה!

את בחירת אמצעי הקירוי אפשר לבחור או לתכנן כבר בשלב עיצוב הבריכה, כלומר לא חייבים להמתין עד שהבריכה תהיה מותקנת ומוכנה על מנת להתחיל את הבחינה בנוגע לסוגי הקירוי השונים. כאשר את התהליך ילווה איש מקצוע אפשר יהיה לקבל ממנו מראש את הדעה והרעיונות המוצלחים ביותר וכל סביבת הבריכה תהיה מוכנה באותו הזמן – גם הבריכה עצמה וגם הקירוי שמסביבה, שיתאים בדיוק לרצונות, העדפות והצרכים של מי שמתגורר בבית ויעשה שימוש רב בבריכה.
 

אולי תרצה לקרוא גם: